Testi ir paredzēti, lai novērtētu zināšanas noteiktās jomās gan akadēmiskiem nolūkiem, gan darba intervijām vai citos gadījumos, kad ir būtiski novērtēt personas prasmes un izpratni. Lai gan lielākā daļa testa jautājumu koncentrējas uz parastu un ikdienišķu informāciju vai profesionālajām kompetencēm, testa veidotāji laiku pa laikam izstrādā ļoti radošus un unikālus jautājumus, kas veicina radošu domāšanu un atklāj nedaudz vairāk informācijas par cilvēka skatījumu uz dažādām lietām.
6 dīvainākie un pārsteidzošākie testa jautājumi:
Kā iespējams nosvērt savu galvu?
Šis savdabīgais jautājums parādījās Lielbritānijas universitātes uzņemšanas testā. Tas ir izstrādāts, lai novērtētu problēmu risināšanas prasmes un personas radošumu, un tas liek kandidātiem domāt ārpus rāmjiem. Lai gan galvas svēršana ir nepraktiska un to nav iespējams izdarīt, ir sagaidāms, ka testa dalībnieki izklāstīs dažādas teorētiskās metodes.
Kāpēc krauklis izskatās kā rakstāmgalds?
Šis jautājums ir nācis no pasaku grāmatas “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē”, un, lai gan tas ir neloģisks, tas dažreiz parādās dažādos testos. Lai gan pasakas autors ir norādījis, ka uz šo jautājumu atbildes nav, saskaroties ar jautājumu testā ir nepieciešams izstrādāt savus minējumus un interpretācijas, kas pārbauda personas abstrakto domāšanu.
Ja jūs varētu būt jebkura virtuves iekārta, kāda, jūs būtu?
Šis jautājums ir viens no savdabīgākajiem, ko mēdz uzdot darba intervijas, un tā mērķis ir atklāt kandidāta radošumu un pašapziņu. Jautājums sevī ietver psiholoģiju un personas izzināšanu. Atbildes bieži atspoguļo personiskās iezīmes; piemēram, kāds, kurš izvēlas blenderi, var izcelt savu pielāgošanās spēju, savukārt ledusskapis var simbolizēt uzticamību.
Cik klavieru skaņotāju ir Čikāgā?
Šis ir pazīstams kā Fermi jautājums, un šādi jautājumi nereti parādās fizikas un inženierzinātņu eksāmenos. Jautājums pārbauda matemātiskās zināšanas, varbūtības teoriju un loģiskās spriešanas spējas. Paredzams, ka kandidāti sadalīs problēmu mazākos, aprēķināmos komponentos, piemēram, novērtējot klavieru skaitu vienā mājsaimniecībā, kopējo pilsētas iedzīvotāju skaitu un ņemot vērā varbūtības teoriju. Nav gaidām, ka atbilde būs precīza, tomēr pēc aprēķiniem ir iespējams redzēt, kā persona tiek galā ar dažādām problēmām.
Kas notiktu, ja kosmosā izšautu ieroci?
Jautājums, kas ir populārs dabaszinātņu eksāmenos, pārbauda zināšanas par fiziku un astronomiju. Lai atbildētu uz šo jautājumu, ir jāizprot Ņūtona likums, apstākļi vakuumā un gaisa pretestība. Šis jautājums ir lielisks veids, kā novērtēt personas zinātnisko principu izpratni tēlainā kontekstā.
Aprakstiet krāsu kādam, kurš ir bijis akls kopš dzimšanas
Šis filozofiskais un empātiskais jautājums ir novērots psiholoģijas testos. ?Jautājums liek domāt par dažādiem abstraktiem jēdzieniem, izmantot citas maņas, lai aprakstītu parastas lietas un iesaistīt metaforas savā izklāstā. Kopumā šis jautājums lieliski parāda cilvēka valodas prasmes un uztveri par dažādām ikdienišķām lietām.
Kāpēc šādi jautājumi tiek uzdoti un ko pastāsta atbildes?
Lai gan šie testa jautājumi no pirmā acu uzmetiena var šķist dīvaini vai pat bezjēdzīgi, tie palīdz izprast cilvēka unikālās spējas un īpašības. Tradicionālie testi bieži koncentrējas uz informācijas iegaumēšanu un vienkāršu problēmu risināšanu. Turpretim dīvaini un netradicionāli jautājumi novērtē personas radošumu, kritisko domāšanu un spēju pielāgoties nepazīstamiem izaicinājumiem.
Kopumā netradicionālie testa jautājumi nenovērtē cilvēka zināšanas par konkrētu tēmu, tie atklāj radošumu, kritisko domāšanu un problēmu risināšanas prasmes. Šie “dīvaini” jautājumi liek domāt abstrakti, apsvērt unikālas perspektīvas un pielietot iztēli. Galu galā šādi jautājumi sniedz holistiskāku skatījumu uz cilvēka intelektu un spējām, nevis spēju atstāstīt iegaumētus faktus.